Екстракт пророслих зерен пшениці містить унікальний набір найцінніших біологічно активних речовин: вітаміни: Е, С, В1, В2, В3, В6, В15, Р, В-каротин (провітамін А), пантотенову і фолієву кислоту, незамінні жирні кислоти (ліноленова, лінолева, олеїнова тощо), мікро- та макроелементи (фосфор, калій, магній). Сприяє процесам саморегуляції та регенерації, оновлюючи та омолоджуючи тканини на клітинному рівні. Уповільнює процес старіння організму, завдяки високій антиоксидантній властивості, має захисну дію на нервову систему. Сприяє синтезу колагену, покращує стан шкіри, волосся і нігтів.
Екстракт гранату багатий вітамінами (C, B6, B12) і мінеральними речовинами (кальцій, залізо, фосфор, магній, марганець, хром, мідь, натрій і багато інших), містить такі органічних кислоти, як лимонна, винна, яблучна. Гранат визнаний одним з найбільш дієвих природних засобів для відновлення балансу шкіри. Він є одним з найбільш потужних природних борців зі зморшками, тому що запобігає руйнуванню колагену в зрілій шкірі та стимулює вироблення нового колагену. Поліфеноли, що містяться в гранаті, пов'язують вільні радикали, запобігаючи тим самим передчасне старіння шкірних покривів, покращують вологоутримуючі властивості шкіри, надають шкірі здоровий, привабливий вигляд. Біологічно активні речовини граната також сприяють нормалізації клітинного дихання, активізації розумової діяльності, нормалізації роботи нервової системи та нормалізації пам'яті.
Екстракт виноградних кісточок – потужний антиоксидант. Зміцнює судинну стінку, покращує мікроциркуляцію в тканинах і сприяє профілактиці різних проблем, пов'язаних з пошкодженням судин. Сприяє виробленню колагену, пригальмовує процеси старіння на клітинному рівні. Зміцнює сполучну тканину і підвищує її еластичність. Екстракт виноградних кісточок активує кровотік, що позитивно позначається на зміцненні волосся, сприяє росту, робить волосся густішим, запобігає випаданню волосся. Перешкоджає руйнуванню вітаміну С і сприяє збільшенню його надходження в клітини.
Екстракт трави хвоща польового добре відомий завдяки високому вмісту органічного кремнію — мікроелементу, що відіграє важливу роль у метаболізмі сполучної тканини та захищає її від вікової деструкції, сприяє виведенню з організму токсичних речовин (солей важких металів), нормалізації водно-сольового та фосфорно-кальцієвого обміну. Властивості діючих речовин хвоща польового сприяють сповільненню неферментативній глікації колагену, тобто, порушенню еластичності кровоносних судин, шкіри і сухожиль та перешкоджанню процесам старіння шкіри (коли шкіра втрачає тонус та стають помітними заломи, в’ялість й інші недоліки). Екстракт трави хвоща польового важливий для стимулювання регенерації кісток при переломах, поліпшенню синтезу колагену та еластину, активізації процесів ліполізу та гідролізу тригліцеридів у жирових клітинах. Завдяки антибактеріальній, протизапальній та регенеративній дії компонентів трава хвоща польового ефективна при лікуванні ушкоджень шкіри різної етіології, а також акне та вугрової висипки. В косметології препарати хвоща допомагають боротися з ламкістю і випаданням волосся, вони виступають засобом для прискорення росту волосяного покриву.
L-цистеїн – сірковмісна амінокислота, яка забезпечує структурну підтримку тканин організму. Цистеїн є замінною амінокислотою, що бере участь у процесах регенерації, формуванні тканин шкіри. Він входить до складу деяких ферментів, необхідних для травлення, дезінтоксикації організму та є антиоксидантом. Амінокислота бере участь в процесі виробництва лімфоцитів (клітин імунної системи, які відповідають за набутий імунітет). L-цистеїн в поєднанні з вітамінами С та В6, що поліпшують його засвоєння, покращує структуру волосся і зупиняє їх випадання. Амінокислота, за рахунок сильної антиоксидантної дії, має загальний оздоровчий ефект на шкіру голови, стабілізує роботу сальних залоз. L-цистеїн є природною амінокислотою для організму. Саме тому, речовина швидко засвоюється. L-цистеїн виступає синергістом аскорбінової кислоти . У поєднанні з вітаміном C вважається одним із найсильніших антиоксидантів.
Вітамін С потужний антиоксидант, має протизапальну і протиалергічну дію, зміцнює імунну систему і посилює дію інших антиоксидантів. Також вітамін С регулює процеси кровотворення і нормалізує проникність капілярів, бере участь в синтезі білка колагену, що необхідно для росту клітин тканин, кісток і хрящів, покращує здатність організму засвоювати кальцій, виводить токсини, регулює обмін речовин. Уповільнює процес старіння організму. Вітамін контролює вироблення пігменту меланіну, бере участь у синтезі вітамінів групи В та амінокислот. Він захищає шкіру від ультрафіолету, сприяє загоєнню ран. Має протизапальний ефект – усуває подразнення й запалення, а завдяки антиоксидантному ефекту – нейтралізує вільні радикали та усуває наслідки хронічного стресу.
L-лізин – амінокислота, яка використовується організмом для синтезу білка. Вона не може генеруватися в людському тілі і відноситься до числа незамінних амінокислот. Ця речовина необхідно для зростання м'язових волокон, їх відновлення, а також для синтезу карнітину. Крім цього, L-лізин бере участь в транспортуванні жирів і їх перетворенні в енергію, необхідну для роботи органів і систем організму. Додавання в раціон Л-лізину здатне знизити симптоми ВПГ-1 (вірус герпесу), а також прискорити процес лікування даного захворювання. L-Lysine сприяє синтезу колагену - основного білкового з'єднання, що підтримує структуру шкіри та кісток. При цьому сама амінокислота виступає в якості сполучного речовини, збільшує кількість білка в місцях пошкодження. У деяких випадках це дозволяє відновлювати не тільки шкіру або м'язи, але і кровоносні судини.
L-пролін один з основних компонентів кератину і колагену, необхідний не тільки для підтримки структури волосся та пружності шкіри, але і для запобігання ламкості нігтів і нормального функціонування суглобів і сухожиль. Крім іншого, пролін зміцнює міокард і підтримує нормальну роботу серця. Завдяки цій амінокислоті поліпшується структура шкірних покривів, утворюється колаген, гальмуються процеси старіння. Вона має чимале значення при хворобах шкіри, зокрема при акне і виразках. Зміцнює епідерміс, розгладжує шкірні покриви. Вдале поєднання L-лізину + L-проліну впливає на покращення товщини та щільності стоншеного волосся, допомагає позбутися проблеми випадіння волосся.
L-метіонін належить до незамінних амінокислот, які є основними будівельними блоками наших тканин. L-метіонін також належить до групи сірчаних амінокислот. Він входить до складових колагену, який природним чином міститься в хрящах, нігтях, волоссі та інших тканинах. При цьому він також є не менш важливим для синтезу креатину. Ці елементи необхідні для зміцнення судин, загоєння ран, відновлення організму після інтоксикації. Метионін містить сірку, яка необхідна для зміцнення імунної системи, кісткових тканин і правильного метаболізму. Амінокислоти L-метіонін і L-цистеїн - важливі елементи для процесу створення кератину - будівельного матеріалу для волосся. Крім того метіонин необхідний для засвоєння цинку та інших мінералів.
ПАБК (пара-амінобензойна кислота) органічна сполука, яка як компонент входить до складу молекул фолієвої кислоти. Вона відноситься до групи вітамінів В (В10). ПАБК сприяє синтезу пуринів і піримідинів (РНК і ДНК), поділу клітин. Сприяє роботі інших вітамінів: утворенню фолієвої кислоти, засвоєнню вітаміну В5, ефективній дії вітамінів С та групи В. Це антиоксидант, що благотворно впливає на стан шкіри, волосся, нігтів. Вона попереджає передчасне старіння шкіри і появу зморшок та захищає дерму від УФ-випромінювання. Також впливає на ріст волосся, попереджує ранню сивину. Пара-амінобензойна кислота бере участь у кровотворенні, роботі щитовидної залози, вона необхідна для повноцінного засвоєння білка і як профілактичний засіб від тромбофлебіту. Бере участь у процесі засвоєння білка, а також у виробництві червоних кров'яних тілець, що забезпечують наші клітини киснем.
Цинк є одним з основних мікроелементів, який необхідний людині для нормальної життєдіяльності. Він впливає на енергетичний метаболізм, синтез білків і ДНК, ріст і диференціювання клітин в організмі. Дія цинку також позначається на стані та якості шкіри, волосся, нігтів. Він бере участь у виробленні колагенових волокон, покращує регенерацію і підвищує рівень захисту від зовнішніх впливів. Він володіє антибактеріальними і знезаражувальними властивостями. Цинк необхідний для синтезу білків. При порушенні цього процесу нігті стають ламкими, а волосся просто випадає. Також, сприяє перетворенню жирних кислот, а від цього значною мірою залежить якість регенерації клітин шкіри. Цинк необхідний ефективної підтримки гормонального балансу. Чинить антиоксидантну дію - стримує формування вільних радикалів. Покращує пружність шкіри, запобігає її старінню. Цинк створює захист для клітин організму від пошкодження вільними радикалами, сповільнюючи процеси старіння шкіри.
Вітамін В5 є одним з найважливіших речовин, що беруть участь у метаболізмі ключових нутрієнтів (вуглеводів, ліпідів, білків), коректному виробництві амінокислот, «правильного» холестерину, гемоглобіну крові та інших фізіологічних компонентів, необхідних для нормального протікання життєдіяльності. Пантотенова кислота бере активну участь у процесі формування антитіл. Також вона бере участь у метаболізмі жирних кислот, активізує окисно-відновні процеси, нормалізує ліпідний обмін та допомагає організму засвоїти інші вітаміни, в т.ч. збільшує біодоступність вітаміну E і фолієвої кислоти. Вітамін В5 використовується для підтримки здоров’я волосся, боротьби з вуграми та зморшками. Цей вітамін надає омолоджуючу дію, сприяє регенерації шкіри та слизових оболонок, забезпечує швидке зростання волосся, сприяє загоєнню шкіри після травматичних, запальних та інфекційних ушкоджень. Також він підтримує на належному рівні пігментацію шкіри та волосся, оберігає від передчасного старіння. Активізує білковий та вуглеводний обмін, допомагає зберегти рівний рельєф нігтьової пластини та її природний колір.
Вітамін Е жиророзчинний вітамін, який зумовлює значну антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму. Він покращує споживання тканинами кисню і стимулює захисні сили організму. Зумовлює ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів. Цей вітамін також необхідний для живлення шкіри. Корисний у випадках старіння і тьмяності шкіри, на етапі перших ранніх зморшок і появи пігментних плям, тобто, нейтралізує процеси старіння. Клінічні дослідження довели, що вітамін Е сприяє зміцненню ослабленого і ламкого волосся, стимулюючи кровообіг у шкірі голови, тим самим покращуючи живлення волосяних цибулин. Необхідним є вітамін Е для здорового стану нігтів. Він сприяє їхньому зміцненню, покращує ріст, запобігає ламкості та розшаруванню нігтьової пластини.
Вітамін В6 водорозчинний вітамін, що відіграє істотну роль у метаболізмі білків, вуглеводів і жирів, виробництві нейротрансмітерів та утворенні нікотинової кислоти. Це життєво важливо для підтримки здорової нервової системи, шкіри, м’язів і крові. Однією з центральних ролей цього вітаміну є білковий обмін, адже він допомагає регулювати баланс амінокислот в організмі. В6 також тісно бере участь у виробленні гормонів. Вітамін В6 уповільнює процеси старіння, завдяки правильному синтезу нуклеїнових кислот, допомагає запобігти різним шкірним розладам. Його також застосовують для здоров'я і краси волосся, бо, живлячи шкіру голови, він впливає на інтенсивність росту волосся. Також В6 застосовують для догляду за шкірою обличчя, будучи антиоксидантом, запобігає передчасному старінню шкіри, усуває сухість і лущення шкіри обличчя. Ефективний в лікуванні дерматиту шкіри.
Вітамін В2 це водорозчинний вітамін, який бере участь у виробництві енергії та у численних метаболічних процесах. Вітамін В2 допомагає організму засвоювати інші вітаміни групи В, а також розщеплювати білки, жири та вуглеводи. Сприяє нормалізації структури та функції слизової оболонки травного тракту, позитивно впливає на роботу щитовидної залози, кровотворення. Він відіграє життєво важливу роль у підтримці енергозабезпечення шкіри. Вітамін В2 покращує зволоження шкіри, підтримує її здоровий колір, прискорює процес оновлення клітин шкіри та запобігає старінню. Ефективний в боротьбі з вуграми, дерматитами та екземами.
Вітамін А забезпечує нормальний ріст організму, формування скелета, відновлення клітин шкірних покривів, а також необхідний для нормального зору і здорової імунної системи. Він бере участь у виробництві й активному функціонуванні лейкоцитів (клітини імунної системи). Вітамін А необхідний для нормального функціонування всіх слизових оболонок і шкірного епітелію, оскільки профілактує гіперкератоз, надмірне злущування і метаплазію (ракове переродження клітин епітелію). Також вітамін А забезпечує нормальне функціонування шкірного покриву і слизових оболонок різних органів, підвищуючи їх стійкість до інфекційних уражень. Крім того, він успішно використовується в лікуванні запальних і ранових захворювань шкірного покриву, таких, як псоріаз, вугрі, екзема, лишай, піодермія, фурункульоз, кропив’янка, передчасне посивіння волосся та ін. Вітамін А прискорює загоєння ран і сонячних опіків, а також знижує ризик інфікування ранових поверхонь.
Фітомеланін – унікальний компонент, отриманий за спеціальною технологією з гриба Чаги, що забезпечує високу концентрацію у складі активного меланіну. До складу фітомеланіну входять активний (вільний) меланін (не менше 20%), мелано-хітиновий комплекс, мелано-глюкановий комплекс, хітин, активні (вільні) бета-глюкани, тритерпени, птерини, глюкозамін, гіалуронова кислота та ін. Має виражену антиоксидантну, адаптогенну та загальнозміцнюючу дію, сприяє зниженню деструктивних змін в тканинах, захищає шкіру від фотостаріння та негативного впливу навколишнього середовища, сприяє нормальній пігментації.
Біотин / Вітамін В7 у формі d-біотину має найкращу засвоюваність організмом і максимальну користь для здоров’я. Один з вітамінів групи В, який є коферментом великої кількості процесів, що протікають в організмі людини, наприклад: метаболізм вуглеводів, жирів та білків з їх подальшим перетворенням на енергію, розщеплення амінокислот, біосинтез жирних кислот та ін. Біотин поліпшує структуру шкіри обличчя, зменшує сухість та лущення. Зміцнює нігтьову пластину, попереджуючи розшарування нігтів, відновлює пошкоджені нігті, потовщує нігтьові пластини. Також, вітамін В7 запобігає випадінню волосся, робить їх більш блискучими і пружними, стимулює волосяні фолікули, контролює роботу сальних залоз і підтримує шкіру голови у здоровому стані. Підтримує баланс кератину для еластичності волосся і здатності протистояти негативним впливам навколишнього середовища. Біотин часто використовують, як засіб для боротьби з екземою, псоріазом, лущенням та іншими дерматологічними проблемами.